Garenvirpošana – sarežģītai un precīzai ražošanai


0 Produkter

Lai gan dažas CNC iekārtas var apstrādāt lielas un smagas detaļas, garenvirpošanas iekārtām ir pavisam citas īpašības.

CNC garenvirpošanas iekārta - saukta arī par Šveices virpmašīnu - ir paredzēta mazu un sarežģītu precīzu detaļu ražošanai. Kādreiz garenvirpošanas iekārtas galvenokārt tika izmantotas garu detaļu ar mazu diametru izgatavošanai, taču mūsdienās tās izmanto arī īsām detaļām. Šīs iekārtas izmanto vadotnes atbalstu, kas nodrošina izcilu apstrādājamās detaļas stabilitāti. Tas ļauj ievērot pielaides pat ļoti mazām un smalkām detaļām.

Galvenā atšķirība starp garenvirpošanas iekārtām un parastajām virpām ir tā, ka tajās apstrādājamā detaļa pārvietojas pa Z asi, bet instruments ir nekustīgs. Tradicionālajās virpmašīnās pārvietojas instrumenti, bet apstrādājamā detaļa paliek nekustīga.

Kamēr izejmateriāls griežas ap galveno vārpstu, virpošanas instrumenti tiek uzmontēti uz griezējinstrumenta. Garenvirpošanas iekārta parasti sastāv no sānu apstrādes instrumenta un aizmugures virpošanas instrumenta, kurus izmantojot kopā ar citiem instrumentiem, ir iespējams apstrādāt detaļas, urbt caurumus, veidot vītnes, frēzēt un veikt daudz citas darbības. Parasti garenvirpošanas iekārtām ir arī otra darba vārpsta vai pretējā darba vārpsta, kas ļauj apstrādāt detaļu no labās uz kreiso pusi.

Šveices virpa ir "viss vienā" process. Šveices virpai vienmēr ir stieņa magazīna un detaļu izkraušanas ierīce. Īsāk sakot, tas nozīmē, ka jūs kā izejmateriālu ievietojat garus stieņus, un pēc tam no iekārtas iznāk gatavs izstrādājums.

Mūsdienās Šveices virpas tiek izmantotas arī īsām detaļām, jo iekārta veic ļoti ātras kustības. Tām ir liels paātrinājums un īsās darbības iespējas, un ar tām var apstrādāt detaļas līdz Ø38 diametrā. Cita starpā, šīs iekārtas ir piemērotas armatūras ražošanai, kur ātri nepieciešams izgatavot ļoti daudz augstas kvalitātes vienību.

keyboard_arrow_up